Відбувся установчий семінар проекту «Прозорий бюджет»

Відбувся установчий семінар проекту «Прозорий бюджет»

08.08.2015 р. відбувся установчий семінар, де були відібрані учасники проекту «Прозорий бюджет», що реалізується за підтримки МФ «Відродження». Для участі в семінарі зголосилися активісти м. Мерефа, м. Люботин, м. Південне, м. Дергачі сел. Коротич, сел. Пісочин, сел. Березівка.

Організаторів проекту приємно здивувала кількість активістів, які виявили бажання навчатися в Харківській обласній школі моніторингу. Переважно це люди, з якими ми, «ГО – «Альтернатива»», не були раніше знайомі. Наприклад, на семінар приїхали представники населених пунктів, які початково не передбачалося залучати до проекту, – сел. Солоницівка, сел. Мала Данилівка, сел. Утківка, с. Озеряни. З’явилися й нові представники з сел. Пісочин, де «ГО – «Альтернатива»» працює вже шість років, але, виявляється, ресурси активних людей ми ще не вичерпали. Це добра новина!

На жаль, умови виконання проекту «Прозорий бюджет» не дозволяють у повному обсязі проводити навчання в Харківській обласній школі моніторингу з активістами з населених пунктів, не заявлених у цьому проекті. Але, якщо з боку «новонавернених» активістів буде відповідна робота з моніторингу, то ми спробуємо віднайти можливості для реалізації «Прозорого бюджету» в сел. Солоницівка, сел. Мала Данилівка, сел. Утківка та с. Озеряни. Крім того, у нас є партнер – МФ «Відродження». Тож будемо розмовляти!

Відбувся установчий семінар проекту «Прозорий бюджет»

Відкрив вступний семінар керівник проекту Віктор Кисіль з розповіддю «Мета та завдання проекту «Прозорий бюджет»», повідомивши про тривалість та перебіг навчання в Харківській обласній школі моніторингу.

Відбувся установчий семінар проекту «Прозорий бюджет»

По ходу семінару довелося робити певні зміни. Тож наступним виступав член «ГО – «Альтернатива»» та ГО «Зелений фронт» Павло Нетеса, який поділився практичним досвідом листування з державними органами та органами місцевого самоврядування, розповів про можливі відмовки з боку чиновників щодо надання запитуваної інформації.

Відбувся установчий семінар проекту «Прозорий бюджет»

Про інформаційний супровід проекту розповів депутат Пісочинської селищної ради Артем Фисун. Він визначив складові успіху інформаційної кампанії та способи комунікації в межах проекту між різними групами учасників.
Напружену роботу семінару змінило невимушене спілкування під час кава-брейку, коли активісти-учасники з Харківського та Дергачівського районів обмінюватися власним досвідом громадської діяльності – проблеми Дергачівського та Люботинського сміттєзвалищ, біоплато та ін. Так формується команда однодумців!

Відбувся установчий семінар проекту «Прозорий бюджет»

Після імпровізованого перекусу перед присутніми виступив депутат Пісочинської селищної ради Станіслав Шапарь, який розповів про організаційні питання перебігу проекту та особливості місцевої бюджетної політики, чим викликав до себе зливу питань, порушивши регламент семінару.

Відбувся установчий семінар проекту «Прозорий бюджет»

Наприкінці семінару виступив Віктор Кисіль, який провів практикум «Як виглядає бюджет?», використавши в якості прикладу бюджет Пісочинської селищної ради на 2015 р. При цьому він звернув увагу на бюджетні статті, що будуть «особливо цікавими» для учасників проекту.
Як і в будь-якій пристойній школі, присутні на семінарі активісти Дергачівського та Харківського районів отримали домашнє завдання – отримати інформацію про бюджети місцевих рад за 2014 та 2015 рр. Крім того, активісти проведуть моніторинг офіційного веб-сайту органу місцевого самоврядування, де самі мешкають.
Висловлюємо подяку всім активістам м. Мерефа, м. Люботин, м. Південне, м. Дергачі сел. Коротич, сел. Пісочин, сел. Березівка, сел. Солоницівка, сел. Мала Данилівка, сел. Утківка, с. Озеряни, а також МФ «Відродження» за співпрацю та партнерство.
Віктор Кисіль, керівник проекту «Прозорий бюджет»
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
   Залиште ваш відгук