Звіт про реалізацію проекту «Прозорий бюджет»

Звіт про реалізацію проекту «Прозорий бюджет» у вересні 2015 р.
У вересні 2015 р. було проведене семінарське заняття «Аналіз робіт із благоустрою», під час якого слухачі Харківської обласної школи моніторингу обмінялися інформацією щодо проведення органами місцевого самоврядування робіт і благоустрою м. Мерефа, с. Утківки, м. Люботин, сел. Солоницівка, сел. Пісочин, м. Дергачі, сел. Мала Данилівка. Проект проводиться за сприяння МФ «Відродження».
Розпочався семінар із виступу депутата Пісочинської селищної ради Артема Фисуна «Як правильно подавати інформацію про використання бюджетних коштів», під час якого він розповів про технологію висвітлення в засобах масової інформації відомостей про освоєння бюджетних коштів під час виконання робіт із благоустрою органами місцевого самоврядування.

Звіт про реалізацію проекту «Прозорий бюджет»

Керівник проекту Віктор Кисіль у виступі «Куди діваються гроші громади» проілюстрував на прикладі отриманих відповідей, як у місцевих бюджетах м. Люботин, сел. Утківка, сел. Мала Данилівка та м. Мерефа приховуються кошти для нераціонального та непрозорого використання. Так, наприклад, у 2015 р. в бюджеті м. Люботин передбачено видатки на «грейдерування» 35 вулиць по 100 тис. на кожну. При цьому не враховується можливий обсяг виконаних робіт. Так само на проекти реконструкції чотирьох вулиць м. Люботина передбачено фінансування в розмірі 1 млн. грн. на кожну без врахування можливого обсягу виконаних робіт.
Цікаву доповідь «А ви якість виконання робіт перевірили?» зробив депутат Пісочинської селищної ради Станіслав Шапарь, який розповів про технологічні можливості завищення вартості виконаних робіт та способи виявлення цього. При цьому він указав на можливості використання неякісних матеріалів під час виконання підрядних робіт.
Заключний виступ «Дотримання санітарних, екологічних, містобудівних норм при проведенні робіт із благоустрою» зробив Павло Нетеса, вказавши на важливість дотримання санітарно-гігієнічних норм виконання робіт із благоустрою.
Після проведення аналізу-практикуму місцевих бюджетів були учасники семінару отримали домашнє завдання – підготувати матеріали статті для інформаційних матеріалів м. Мерефа, с. Утківки, м. Люботин, сел. Солоницівка, сел. Пісочин, м. Дергачі, сел. Мала Данилівка.
Слухачі Харківської обласної школи моніторингу перейшли до третього етапу навчання «Навчання малих робочих груп», у межах якого готують інформаційні матеріали про діяльність органів виконавчої влади та визначають початковий стан прозорості та відкритості підготовки та прийняття нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування.

Звіт про реалізацію проекту «Прозорий бюджет»

Інформаційні матеріали будуть містити:
1. Інформацію про проект;
2. Планові показники місцевого бюджету (прибутки та видатки за основним та спеціальним фондом);
3. Перелік програм, що фінансуються з місцевого, районного та обласного бюджетів;
4. Перелік касових видатків місцевого бюджету за І півріччя 2015 р.
5. Перелік касових видатків місцевого бюджету за 9 місяців 2015 р.
6. Перелік касових видатків місцевого бюджету за 2014 р.

Звіт про реалізацію проекту «Прозорий бюджет»

На жаль, у ході проекту виявилися наступні проблеми – учасники семінару з м. Дергачі й сел. Пісочин ще й досі не отримали інформації з органів місцевого самоврядування про бюджетні документи, що створює певні проблеми при проведенні аналізу бюджетів місцевих громад.

Віктор Кисіль
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
   Залиште ваш відгук